حمایت از سامانه «ثنا» برای ارتقای عدالت الکترونیک

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13
رییس قوه‌قضاییه در پیامی به همایش ابلاغ الکترونیک قضایی بر لزوم حمایت جدی مسئولان قضایی از «سامانه ثنا» تاکید کرد.
 به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، در متن پیام آیت الله صادق آملی لاریجانی به همایش ابلاغ الکترونیکی آمده است: با راه‌اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی به همت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه که بر اساس کلان طرح عدالت الکترونیکی و بر بستر شبکه ملی عدالت عرضه شده است، خدمات الکترونیکی قضایی به یکی از نقاط اوج بلوغ خود رسیده است.
این سامانه علاوه بر ارتقای سطح رضایت‌مندی شهروندان و اصحاب دعوا، آثاری همچون جلوگیری از تجدید اوقات و اطالۀ دادرسی، صرفه جویی در هزینه‌های پستی و منابع انسانی ابلاغ سنتی، افزایش اثربخش ابلاغ‌های واقعی و کاهش مشکلات ناشی از ابلاغ‌های قانونی و ارتقای سلامت اداری و قضایی را در پی داشته است.
هر کس که از دور و نزدیک با فرآیند رسیدگی به پرونده‌های قضایی آشنا باشد، به خوبی بر این تحول چشم‌گیر اذعان خواهد کرد. افزون بر این، طرح سامانه ثنا یا سامانه ثبت نام، اطلاع رسانی و دسترسی به شهروندان را در موارد نیاز میسور ساخته است.
بر مسئولان قضایی ضروری است که با حمایت جدی از این طرح، زمینۀ «ارتقای عدالت الکترونیک در قوه قضاییه» را فراهم آورند.
حال که با تلاش مرکز آمار و فناوری اطلاعات و رؤسای محترم داگستری‌ها و معاونان و دست اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات استان‌ها، طرح ابلاغ الکترونیکی اولین سالگرد اجرای خود را جشن می‌گیرد، به پاسداشت این حرکت عظیم و درخورتوجه، با استفاده از فرصت پیش آمده در اجتماع شما عزیزان خدمتگزار به حوزه عدالت از تلاش‌های شما عزیزان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم و برای شما آرزوی توفیق روزافزون دارم.
حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

آدرس : خیابان زرتشت غربی موسسه حقوقی اخوان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*