رسیدگی قاطع و جدی به تخلفات قاچاق موادمخدر

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح  گفت: در صورتی که تخلفی در خصوص قاچاق موادمخدر مشاهده شود با جدیت تمام مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی در آیین معرفی دادستان نظامی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: تقریبا پرونده‌های مربوط به فرار از خدمت وظیفه یک روزه رسیدگی می‌شود.

 بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت وظیفه است 
به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: همچنین در این ارتباط حکم مجرم همان روز صادر و اجرا شروع می‌شود اما در سایر پرونده‌ها میانگین زمان رسیدگی مشخص نیست.
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: فرار از خدمت وظیفه، بیشترین جرم در نیروهای مسلح است اما نیروهای مسلح جزو پاک ترین، سالم‌ترین و بهترین‌ها هستند و پرونده زیادی در این حوزه تشکیل نمی‌شود. فراتی تأکید کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان قضایی همراهی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در مبارزه با قاچاق است.
وی ادامه داد: در این زمینه هیچ‌گونه کم کاری و کوتاهی در سازمان قضایی نیروهای مسلح دیده نمی‌شود و همیشه همراه و پشتیبان نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی هستیم.
فراتی افزود: در صورتی که تخلفی در خصوص قاچاق موادمخدر مشاهده شود با جدیت تمام مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
وی یادآور شد: یکی از وظایف اصلی قوه‌قضاییه و به تبع آن سازمان قضایی نیروهای مسلح، پیشگیری از وقوع جرم است.
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی تأکید کرد: با توجه به اینکه حرف اول در نیروهای مسلح، نظم و انضباط و سلسه مراتب فرماندهی است از این جهت سازمان قضایی نیروهای مسلح نخستین همایش پیشگیری از وقوع جرم را سال ۱۳۷۱ برگزار کرده است.
وی اضافه کرد: از آن زمان تاکنون بیش از ۶۵۰ همایش پیشگیری از وقوع جرم در قالب چهار برنامه سیستماتیک پنج ساله در کشور برگزار شده است.
فراتی، نتیجه برگزاری همایش‌های مذکور را کاهش و کنترل جرایم دانست و گفت: جمع‌بندی گزارش این همایش‌ها سالانه به ستاد کل و به استحضار فرماندهی معظم کل قوا رسیده و برخی مسائل در مجلس شورای اسلامی مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شده است.
وی ادامه داد: همچنین بعضی فرامین رهبرانقلاب خطاب به نیروهای مسلح به ویژه ستاد کل ابلاغ شده که در ارتباط با کاهش وقوع جرم بین نیروهای مسلح احساس سربلندی می‌کنیم. 
معاون رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در قوه‌قضاییه چندسالی است که معاونت پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شده اما در سازمان قضایی امسال پنجمین برنامه پنج ساله در حال برنامه‌ریزی است. وی گفت: یکی از وظایف مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح این است به گونه‌ای رفتار کنند تا رفتارشان پیشگیری کننده از وقوع جرم باشد.
در این مراسم محمدعلی جلوه‌گر به عنوان دادستان نظامی خراسان جنوبی معرفی شد.

حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

آدرس : خیابان زرتشت غربی موسسه حقوقی اخوان
 • ثبت آنلاین شکواییه سرقت

  ثبت آنلاین شکواییه سرقت   افراد با مراجعه به سامانه adliran.ir می‌توانند شکواییه خود درباره سرقت را از منزل ثبت و پیگیری کنند. اگر تا همین چند وقت پیش برای گزارش سرقت و تنظیم شکواییه به کلانتری، نیروی انتظامی و [ادامه مطلب]

 • شرایط برخورداری از نظام نیمه آزادی

  شرایط برخورداری از نظام نیمه آزادی   زندان، مجازاتی پذیرفته‌شده و غیرقابل انکار در تمامی جهان است و نظریه‌های مختلف کیفری، فواید و مضرات فراوانی را برای این مجازات برشمرده‌اند. در همین خصوص نهادهای مدرن کیفری تلاش می‌کنند با اعمال [ادامه مطلب]

 • آیا امکان فسخ قرارداد خرید ملک بدون پارکینگ وجود دارد؟

  آیا امکان فسخ قرارداد خرید ملک بدون پارکینگ وجود دارد؟   یک وکیل پایه‎یک دادگستری گفت: زمانی که ملکی با قید داشتن پارکینگ پیش‎فروش می‎شود، اما فروشنده به تعهد خود در خصوص این موضوع عمل نمی‌کند، در صورتی که پارکینگ [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*