مجازات دستگاه‌های ‌کم‌کار در حمایت از حقوق کودکان

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اعضای این کمیسیون در جلسه اخیر، مجازات‌هایی را برای دستگاه‌های مسئول، در صورت کوتاهی در دفاع از حقوق کودکان در نظر گرفتند.
محمدعلی پورمختار با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: در جلسه اخیر کمیسیون قضایی و حقوقی، کلیات طرح اصلاح قانون چک مورد بررسی قرار گرفت اما مصوبه‌ای در پی نداشت و مقرر شد این موضوع در جلسات آینده کمیسیون با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط همچون بانک مرکزی و قوه قضاییه مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی افزود: همچنین در این جلسه، لایحه حمایت حقوقی از کودکان بررسی شد و مواد ۱۶ تا ۲۲ آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: اعضای این کمیسیون، در مصوبه خود در این باره مجازات‌هایی را برای دستگاه‌های مسئول و متولی امور کودکان که در حمایت از حقوق کودکان کوتاهی می‌کنند، در نظر گرفتند.
پورمختار خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه اخیر، لایحه اصلاح قانون جرایم راهنمایی و رانندگی مطرح شد که با رأی مخالف نمایندگان همراه بود.
وی در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: دولت در این لایحه خواسته بود به جای ابنکه شکایات شرکت‌های حمل و نقل، توسط قاضی تعیین‌شده مورد بررسی قرار گیرد، پرونده شکایات برای بررسی به دیوان عدالت اداری ارجاع شود.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

آدرس : خیابان زرتشت غربی موسسه حقوقی اخوان
 • ثبت آنلاین شکواییه سرقت

  ثبت آنلاین شکواییه سرقت   افراد با مراجعه به سامانه adliran.ir می‌توانند شکواییه خود درباره سرقت را از منزل ثبت و پیگیری کنند. اگر تا همین چند وقت پیش برای گزارش سرقت و تنظیم شکواییه به کلانتری، نیروی انتظامی و [ادامه مطلب]

 • شرایط برخورداری از نظام نیمه آزادی

  شرایط برخورداری از نظام نیمه آزادی   زندان، مجازاتی پذیرفته‌شده و غیرقابل انکار در تمامی جهان است و نظریه‌های مختلف کیفری، فواید و مضرات فراوانی را برای این مجازات برشمرده‌اند. در همین خصوص نهادهای مدرن کیفری تلاش می‌کنند با اعمال [ادامه مطلب]

 • آیا امکان فسخ قرارداد خرید ملک بدون پارکینگ وجود دارد؟

  آیا امکان فسخ قرارداد خرید ملک بدون پارکینگ وجود دارد؟   یک وکیل پایه‎یک دادگستری گفت: زمانی که ملکی با قید داشتن پارکینگ پیش‎فروش می‎شود، اما فروشنده به تعهد خود در خصوص این موضوع عمل نمی‌کند، در صورتی که پارکینگ [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*