آشنایی با 7 موضوع تخصصی و پرکاربرد حقوقی؛ شرایط مشاوره با وکیل تلفنی متخصص

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو

با قوّت گرفتن فزاینده پاندمی کرونا، تردّد در سطح شهرها برای مراجعه به وکلا امری پر مخاطره بوده و شهروندان بایستی از هرگونه تردد غیرضروری امتناع نمایند. حال این سؤال در ذهن ایجاد می‌شود که آیا مراجعه به وکیل به منظور اخذ مشاوره حقوقی مشمول تعریف ترددهای غیرضروری می‌شود یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که شاید اگر سال‌ها پیش قصد داشتیم به این سؤال پاسخ دهیم پاسخ مثبت بود اما امروزه و با فراگیری تکنولوژی به ویژه اینترنت و تلفن اخذ مشاوره حقوقی تخصصی از طرق دیگر همچون مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره وکیل تلفنی امکان پذیر خواهد بود.

البته باید دانست که برخی از امور حقوقی همچون اعطای وکالت پرونده‌های قضایی هنوز هم نیازمند ملاقات حضوری با وکیل است اما امور بسیاری از جمله مشاوره کیفری، مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی، مشاوره حقوقی قانون کار و مشاوره حقوقی شرکت‌ها بدون نیاز به ملاقات حضوری قابل انجام است که ذیلاً به توضیح خلاصه برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

 

مشاوره حقوقی خانواده

از موضوعاتی که بسیار پرتکرار بوده و دعاوی زیادی را در مراجع قضایی به خود اختصاص داده است، عناوینی مرتبط با حقوق خانواده است که بسیاری از شهروندان با آن سر و کار دارند. بسیاری از موارد حقوقی در زمینه خانواده از طریق مشاوره حقوقی با فرد متخصص در امور خانواده قابل حل است و نیازی به طرح دعوی یا در صورت طرح دعوی انعقاد قرارداد وکالت نیست و مشاوره حقوقی خانواده تلفنی و آنلاین کارساز می‌باشد. از جمله مواردی که می‌توان بدین طریق مطرح نمود امور ازدواج، شروط ضمن عقد، طلاق، وکالت در طلاق، حق مسکن، نفقه، اجرت المثل، مهریه، حق خروج، حضانت فرزندان و مواردی از این قبیل است.

مشاوره حقوقی امور ملکی

یکی از مهمترین موضوعات حقوقی به دلیل ارزش بالای آن از ابتدای تاریخ، موضوعات ملکی است. بسیاری از امور ملکی بدون نیاز به ملاقات حضوری با وکیل از طریق مشاوره حقوقی ملکی تلفنی قابل انجام است. سؤالاتی که افراد در باب انعقاد قرارداد نسبت به املاک، استعلام پلاک ثبتی، فسخ و مواردی از این قبیل مطرح می‌نمایند و در طبقه‌بندی مشاوره حقوقی املاک یا مشاوره حقوقی ملکی قرار می‌گیرد از جمله مواردی به شمار می‌آیند که مستغنی از مراجعه حضوری به وکیل است.

مشاوره کیفری

در علم حقوقی امور کیفری با موضوع جرایم و مجازات‌ها موضوعیت پیدا می‌کند. هر عملی که به موجب قانون جرم‌انگاری شده و قانون مرتکب آن را مستحق مجازات می‌داند، در این دسته قرار می‌گیرد. حوزه جرم و مجازات از حوزه های چالشی و پرتکرار در میان پرونده‌های قضایی است و با توجه به حساسیت بالا نیازمند تخصص و تجربه مرتبط است. بسیاری از سوالات ذیل حقوق جزا، بدون مراجعه به وکیل قابل حل خواهد بود. از جمله این موارد که ذیل مشاوره کیفری قرار دارند می‌توان به میزان و نوع مجازات تعیین شده برای جرایم، ادله اثبات، تفاوت حد و تعزیر، نحوه تخفیف و تعلیق مجازات و … اشاره نمود.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی

با گسترش روز افزون استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت دسته جدیدی از جرائم تحت عنوان جرائم رایانه‌ای به وجود آمد که نیازمند صرف تخصص و تجربه است. این جرائم شامل کلاهبرداری اینترنتی، سرقت رایانه‌ای و … می‌باشد. افراد زیادی به عنوان قربانیان این جرایم به دنبال وکلای متخصص در مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی هستند. مشاوره حقوقی جرایم سایبری در بسیاری از موارد می‌تواند بدون ملاقات حضوری انجام شود و افراد از این طریق نسبت به عنوان مجرمانه‌ای که وقوع یافته، نحوه شروع شکایت، نحوه پیگیری و فرایند اجرایی شکایت و مجازات مرتکبین و بسیاری از موارد دیگر، آگاه خواهند شد.

مشاوره حقوقی قانون کار

یکی از پرتکرارترین موارد مشاوره به ویژه در ایام شیوع جهان شمول کرونا که کارفرمایان به دلیل معضلات اقتصادی از پرداخت حقوق کارگران عاجزند یا به اخراج و تعدیل نیروی انسانی می‌پردازند، اختلافات کارگر و کارفرماست. عموم سوالات کارگران و کارفرمایان بدون ملاقات حضوری با وکیل قابل حل و فصل است و افراد صرفاً از طریق مشاوره حقوقی قانون کار با افراد متخصص در این زمینه به پاسخ سؤالاتشان خواهند رسید و در بسیاری از موارد مراجعه حضوری به وکیل یا ارجاع پرونده به وکیل فاقد توجیه اقتصادی نیز می‌باشد. از جمله مواردی که توضیح و ارشاد در خصوص آن‌ها به صورت تلفنی و آنلاین مقدور خواهد بود می توان به موارد ذیل اشاره نمود: امور بیمه بیکاری، اخذ سنوات و عیدی و مزایا، حقوق معوقه، اخراج و تعدیل نیرو و … .

مشاوره حقوقی شرکت‌ها

مشاوره حقوقی شرکت‌ها یا اشخاص حقوقی در نظام قانونی ایران طیف گسترده‌ای از عناوین را در بر می‌گیرند که بسیاری از این موارد به صورت تلفنی و آنلاین و بدون جلسات حضوری قابل حل هستند. جز در امور دعاوی که نیاز به حضور در دادگاه دارند، سایر موارد امکان انجام به صورت دورکاری را خواهند داشت. به عنوان مثال امور قراردادها، ثبت صورتجلسات، ویرایش و ارائه نظر نسبت به قراردادها، مشاوره مالیاتی، مشاوره تأمین اجتماعی، تغییرات و عناوین بسیار دیگری که بی‌نیاز از جلسات حضوری بوده و می‌توان با استفاده از تکنولوژی آن را معمول داشت.

مشاوره حقوقی قراردادها

بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های بالا و صعوبت هماهنگی هنگام انعقاد، اجرا یا انحلال قرارداد از مشاوره حقوقی بهره نمی‌برند، حال آن که مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد، انحلال آن از طرق مختلف از جمله فسخ و اقاله و حتی مدیریت و اجرای قرارداد امری ضروری است که مد نظر قرار ندادن آن در آینده می‌تواند خسارات و زیان‌های هنگفتی به اشخاص وارد سازد. یکی از مهمترین اموری که اگر در ابتدا، مشاوره از متخصصین در رابطه با آن اخذ شود در آینده از بروز مشکلات جلوگیری خواهد شد. بسیاری از قراردادها را می‌توان به وسیله پیام رسان‌های مجازی برای وکیل ارسال نمود و به صورت تلفنی از ایشان مشورت گرفت و حتی امکان تنظیم و بازبینی قرارداد نیز بدون برگزاری جلسه حضوری مهیا خواهد بود.

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.