آیا دعواي اثبات نسب به طرفیت افرادي غیر از پدر و مادر مسموع است؟

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13

با توجه به مواد 158 الی 1167 در باب اول از کتاب هشتم قانون مدنی، آیا دعواي اثبات نسب به طرفیت افرادي غیر از پدر و مادر و (اجداد پدري و مادري، خواهر و برادر، عمو و عمه، خاله و دایی و فرزندان ایشان) مسموع است؟
دعواي اثبات نسب در وهله نخست باید به طرفیت فردي مطرح شود که به طور مستقیم از حکم دادگاه متضرر می شود؛ لذا در صورت در قید حیات بودن پدر و مادر یا هر دو آنها، دعواي اثبات نسب باید به طرفیت آنان مطرح شود؛ در غیر این صورت، با توجه به قوانین موضوعه و از جمله مستفاد از ماده 232 قانون امور حسبی این دعوا باید به طرفیت وراث بلافصل مطرح شود.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

آدرس : خیابان زرتشت غربی موسسه حقوقی اخوان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*