اهتمام دستگاه قضا برای تدوین قانون جامع و کامل صیانت از حقوق عامه

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
اهتمام دستگاه قضا برای تدوین قانون جامع و کامل صیانت از حقوق عامه
 
دادستان کل کشور در جریان سفر خود به استان گلستان از تلاش برای تدوین قانون جامع و کامل صیانت از حقوق عامه خبر داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری در جریان سفر به استان گلستان به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه دادستان این استان با آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در این استان دیدار کرد. وی در این دیدار از تلاش برای تدوین قانون جامع و کامل صیانت از حقوق عامه خبر داد و گفت: هر چند در این حوزه مجموعه‌ای به عنوان دستورالعمل تدوین و به دادستان‌های سراسر کشور ابلاغ کردیم، اما هنوز قانون جامع و کاملی در حوزه صیانت از حقوق عامه نداریم و به همین منظور با همکاری نمایندگان مجلس در حال تدوین قانون جامع و کامل حوزه صیانت از حقوق عامه هستیم که در آن همه مصادیق حقوق عامه و نحوه ورود به آن مشخص شود. منتظری افزود: هر مقوله‌ای که در جامعه بر زندگی مردم اثرگذار است و متولی ندارد، حوزه حقوق عامه محسوب می‌شود و دادستان‌ها می‌توانند برای جلوگیری از تضییع حق مردم و حفظ آن ورود کنند. آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه نیز در این دیدار گفت: خوشبختانه اقدامات انجام شده در قوه‌قضاییه و برگزاری سلسله نشست‌های رییس قوه‌قضاییه با نخبگان و اقشار مختلف، رضایت مردم از عملکرد این دستگاه را بیشتر کرده است.  نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: سفر‌های استانی رییس قوه‌قضاییه و حضور ایشان در زندان‌ها هم فرصت لمس از نزدیک مشکلات و کمبود‌ها و رفع این کمبود‌ها را فراهم می‌کند. 
  اراده و عزم دستگاه قضایی برای ادامه مبارزه با فساد، جزم است
دادستان کل کشور همچنین در آیین تودیع و معارفه دادستان گلستان حکم دادستانی شهرستان گرگان را به محمود اسپانلو ابلاغ و از تلاش‌های حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان پیشین این شهر قدردانی کرد. منتظری همچنین در حاشیه حضور در آیین معارفه دادستان مرکز استان گلستان اظهار کرد: دستگاه قضایی وظیفه خود می‌داند در شرایط کنونی که کشور در یک جنگ اقتصادی بزرگ قرار دارد و دشمن با همه توان خود به مقابله و جنگ اقتصادی با ملت عزیز ایران وارد شده است، در کنار دستگاه‌های دیگر و دولت محترم همه توان خود را به کار گیرد.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: از زمانی که مقام معظم رهبری شورای عالی اقتصاد را تشکیل دادند و وظایف و تکالیفی را متوجه هر سه دستگاه کردند، دستگاه قضایی وظیفه خود دانسته که در سراسر کشور در حوزه تولید، اشتغال و رفع موانع کمک کند. وی تصریح کرد: با اطلاعاتی که بنده دارم در همه استان‌ها دستگاه قضایی و اجرایی توانسته‌اند در کنار یکدیگر به بسیاری از موانع فائق آیند و مشکلات را حل و فصل کنند.
دادستان کل کشور تاکید کرد: اراده و عزم دستگاه قضایی برای ادامه مبارزه با فساد جزم است؛ اما موضوع مهم این است که امروز رویکردی را که در دولت سیزدهم داریم، شاهد هستیم مساله مبارزه با فساد را جزو اولویت‌های خود قرار داده است و با رویکردی که رییس جمهور داشته و دارد، امیدواریم این مساله بیش از پیش هم کنترل شود و هم مقابله شود.
وی افزود: وظیفه دستگاه قضایی نیز این است که حضور جدی‌تری در صحنه داشته باشد. امروز به لحاظ همین رویکرد دولت، شاهد بوده و هستیم که همکاری‌های خیلی خوبی صورت گرفته و بنده با توجه به مسئولیتی که دارم، هنگامی که در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کردیم، شاهد هستیم که قابل مقایسه با گذشته نیست. دادستان کل کشور در ادامه و در پاسخ به سوالی پیرامون مشکلات زیست محیطی خلیج گرگان گفت: یکی از موضوعاتی که با استاندار گلستان در خصوص آن صحبت شد، موضوع خلیج گرگان و پتروشیمی بود. ان‌شاالله رییس کل دادگستری، استاندار و دادستان که با توان بیشتری به میدان آمده‌اند، حتما این مشکلات را مد نظر خواهند داشت و با تعامل و همکاری این کار و مشکلات را در سطح استان برطرف خواهند کرد. منتظری در خصوص گم شدن تعداد قابل توجهی از پانسمان‌های بیماران‌ ای بی گفت: من در جریان جزئیات آن نیستم، اما این موضوع باید تعقیب شود و خانه‌ ای بی باید مراجعه کنند و دلایل و مدارک خود را ارائه دهند تا پیگیری لازم صورت گیرد.

  رونمایی از دومین بایگانی راکد دادگستری گلستان با حضور دادستان کل کشور
همچنین با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، از دومین بایگانی راکد دادگستری گلستان رونمایی شد.
رییس کل دادگستری گلستان در این رابطه گفت: این بایگانی با هزینه یک و نیم میلیارد تومان طی یک ماه راه اندازی و تجهیز شده است. حیدر آسیابی افزود: این بایگانی ظرفیت نگهداری از یک میلیون پرونده را دارد. وی ادامه داد: این مرکز پس از بایگانی آق قلا، دومین مرکز نگهداری پرونده‌های مختومه شده در گلستان است.آسیابی افزود: همه حوزه‌های قضایی استان هم برای نگهداری بخشی از، پرونده‌ها به بایگانی ریلی مجهز شده‌اند.

  بازدید دو ساعته دادستان کل کشور از شهرک صنعتی آق قلا
دادستان کل کشور همچنین در بازدید دو ساعته از شهرک صنعتی آق قلا با کارگران و صاحبان این واحد‌های تولیدی گفتگو کرد و مشکلات و درخواست‌های آنان را شنید و دستور پیگیری داد. منتظری در این بازدید با کارگران و صاحبان این واحد‌های تولیدی گفت‎وگو کرد و مشکلات و درخواست‌های آنان را شنید و دستور پیگیری داد. دادستان کل کشور در این بازدید از آمادگی دستگاه قضایی برای پیگیری و حل مشکلات بخش تولید خبر داد و گفت: باید مشکلات واحد‌های تولیدی به تفکیک احصا و با استفاده از ظرفیت‌های استانی و کشوری برای رفع آن گام برداشت. حیدر آسیابی نیز در این بازدید گفت: موانع بانکی بر سر راه تولید توسط دادگستری استان تدوین شده است بخشی از موانع که ناشی از عدم اجرای قوانین و مقررات است با پیگیری دادگستری توسط خود بانک‌ها قابل حل است و بخشی هم که باید در بانک مرکزی انجام شود از طریق ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی قوه‌قضاییه دنبال می‌کنیم.حمایت

 
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.