ایران در سوگ دریانوردان

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
نفتکش ایرانی پس از حدود ۸ روز سوختن به‌روی آب، روز گذشته به‌طور کامل در آب‌های چین غرق شد و ۳۲ دریانورد ایرانی نیز آسمانی شدند.
یک فروند کشتی تحت اجاره  شرکت ملی نفتکش ایران و که حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی از مبدا بندر عسلویه به کره‌جنوبی در حال حرکت بود، در تاریخ ۱۶ دی ماه در محدوده دریایی چین با کشتی باری چینی تصادم کرد که بر اثر این اتفاق بلافاصله کشتی نفتکش دچار انفجار و حریق شد. روز گذشته و پس از ۸ روز سوختن بر روی آب، کشتی و ۳۲ دریانورد ایرانی در حادثه‌ای غم‌بار غرق شدند. محمد راستاد رییس سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تأیید جان باختن ۳۲ پرسنل نفتکش سانچی، اظهار داشت: متاسفانه هیچ امیدی به نجات جان دریانوردان نداریم؛ چراکه در همان لحظات اولیه برخورد، کشتی دچار آتش‌سوزی شدید و انفجار شده و شاهدان عینی تائید کرده‌اند که امکان زنده ماندن هیچ فردی در کشتی وجود نداشته است؛ همچنین امکان نجات کشتی وجود نداشت و حتی پیکرهای دریانوردان عزیزمان را نیز نمی‌توانیم از آن خارج کنیم. در این میان ۱۲ تکاور ایرانی که به چین اعزام شده‌ بودند، صبح روز گذشته به نفتکش رسیدند تا عملیات امداد و تجسس را در داخل نفتکش انجام دهند اما به گفته رییس سازمان بنادر و دریانوردی به دلیل شدت گرفتن آتش، امکان ورود به کشتی برای تجسس مفقودین فراهم نشد و این نفتکش به طور کامل غرق شد. وی که با بخش خبری ۱۴ سیما گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا غواصان امکان ورود به این کشتی را پس از غرق شدن دارند، توضیح داد: عمق آب در این منطقه تا ۱۱۰ متر است و عملیات غواصی هم مشکل است و این موضوع باید بررسی شود.
علی ربیعی وزیر کار که به عنوان مسئول کمیته بررسی حادثه نفتکش سانچی به چین رفته بود، در نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهوری اعلام کرد: خدمه نفتکش سانچی در ساعت اولیه سانحه، جان سپرده بودند. در بخشی از متن این نامه آمده است: مطابق شواهد به دست آمده در محل و نظریه قاطع مقامات چینی و کارشناسان ایرانی در حوزه نفت و گاز سازمان بنادر و دریانوردی، انفجار به این وسعت و حجم آتش و نیز گازهای سمی متصاعد شده منجر به فوت خدمه قهرمان اقتصاد مقاومتی در ساعت اولیه حادثه شده است. در ادامه این نامه آمده است: تلاش‌های طاقت‌فرسا برای اطفاء حریق و انتقال پیکرهای مطهر نیز میسر نشد. اینجانب درخواست اعلام عزای عمومی و نیز اقدام برای شهید خدمت نامیده شدن از هیأت محترم وزیران را دارم.امروز عزای عمومی اعلام شد
در پی بروز حادثه تاسف بار برای نفت کش ایرانی سانچی و جان باختن دریانوردان دریادل کشورمان، هیأت دولت با صدور بیانیه ای ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار، نقش‌آفرینان صنعت دریانوردی و صنعت نفت کشور و عموم ملت ایران، امروز دوشنبه ۲۵ دیماه را عزای عمومی اعلام کرد. به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری هم در جمع خبرنگاران، اعلام کرد: رییس‌جمهوری به چند وزیر کابینه تاکید کرده که به مشکلات و مسایل خانواده‌های خدمه نفتکش سانچی رسیدگی شود.گفتنی است؛ اسامی ۳۲ سرنشین و خدمه ایرانی نفتکش سانچی که آسمانی شدند به شرح زیر است: مجید قصابی عروجی، فرید محبی، مجید نقیان، حسین جهانی هل‌آباد، احسان ابولی قاسم‌آبادی، میلاد عنایتی، حامد بهاری هشکوایی،  محمدرضا رضازاده ماسوله، مهدی سادگی، حسن رومیانی، محمد کاووسی تکاب، بهرام اتحاد، عبدالغنی سامری، ابوذر نظامی، سیدجواد حیدری، محمدساجب علی میرید‌ها، محمدهارون راشید، علیرضا نجفی‎فر، علی حیدریه کهن، بهرام پوریانی، یاور افشاری، میلاد آروی، مسلم علیزاده نودهی، عبدالکریم بشارتی‌پور، امید ضیایی، ایوب مظفری عبدگاه، احسان فرجی، سعید دهقانی، پوریا عیدی‌پور، سجاد عبداللهی، محمد پیریائی و خانم ساقی فعال همسر حسین جهانی هل‎آباد.

حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.