بررسی جزییات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
هیات‌رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصمیم‌گیری برای برگزاری نشست مشترکی میان مرکز پژوهش‌های مجلس و قوه قضاییه، جهت رفع ایرادات ماده‌ای از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی خبر داد.
یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خانه ملت، در تشریح دستور کار نشست اخیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، از بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی  خبر داد و گفت: این لایحه در جلسه مورخه ۴ اسفند ۹۶ در صحن علنی مجلس تصویب شد و به سبب اخذ ایراداتی از سوی شورای نگهبان مجددا به کمیسیون ارجاع و مقرر شد کمیسیون عین این لایحه را به رییس‌جمهور ارسال کند و پس از اصلاح مجدد به کمیسیون ارجاع شود تا کمیسیون آن را تصویب و سپس به صحن علنی ارسال کند.
وی با یادآوری بررسی لایحه اصلاح قانون مباررزه با پولشویی در این نشست، افزود: کلیات این لایحه در جلسات گذشته کمیسیون تصویب شد و بررسی ماده ۷ آن نیز در دستور کار این جلسه قرار گرفت؛ این ماده در مورد نحوه اطلاع‌رسانی از مبالغ غیرمتعارفی است که وارد سیستم بانکی می‌شوند.
عضو هیات‌رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد:  با بحث و گفت‌و‌گوهای صورت‌گرفته میان اعضای کمیسیون و مسئولان حاضر در این نشست، مقرر شد مرکز پژوهش‌های مجلس با هماهنگی قوه قضاییه، جلسه‌ای برای رفع ایرادات این ماده برگزار و برای ایجاد شفافیت بیشتر مجددا در جلسه سه‌شنبه هفته آینده نسبت به بررسی آن اقدام کنند.

بررسی تحولات صورت‌گرفته در حوزه قانونگذاری
کمالی‌پور همچنین از دیدار اعضای این کمیسیون با دبیر و جمعی از حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد و اظهار کرد: در این نشست پیرامون تحولات صورت‌گرفته در حوزه قانونگذاری به ویژه لوایح مرتبط با دستگاه قضا بحث، گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.
وی افزود: در این جلسه، آیت‌الله جنتی و عباسعلی کدخدایی، دبیر و سخنگوی شورای نگهبان به تشریح مسایل مربوطه پرداختند و به موارد مطرح‌شده از سوی نمایندگان نیز پاسخ دادند.
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین قانون جامع انتخابات در حوزه قانونگذاری و نظارت و همچنین موارد متعدد دیگر از سوی نمایندگان پیگیری شد.

حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
 • رفع مسدودی حساب بانکی چگونه است؟

  طبق قانون، افراد و مراجعی که اختیار مسدود کردن یا کسب اطلاع از حساب جاری اشخاص را دارند عبارتند از: ۱) دستور مراجع قضایی: از جمله اقدامات تامینی که برای حفظ حقوق خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از [ادامه مطلب]

 • دادگاه بدوی چیست

  دادگاه بدوی چیست؟ کلمه بدوی در لغت به معنای ابتدایی، شروع و آغاز می‌باشد. دادگاه بدوی درواقع اولین دادگاه رسیدگی‌کننده به دعاوی کیفری و حقوقی است. بدین ترتیب که هر دعوا و شکایتی ابتدا در این دادگاه رسیدگی شده و [ادامه مطلب]

 • حق ارتفاق چیست

  حق ارتفاق چیست؟ حقوق ارتفاقی به آن دسته از اختیارات قانونی گفته می شود که برای شخصی در ملک شخص دیگری در نظر گرفته شده است که معمولا به همان حق عبور و مرور محدود می شود. بنابراین به عبارت [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.