بررسی مصادیق رجل‌سیاسی

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به نتایج بررسی سیاست‌های کلی انتخابات در شورای نگهبان، اظهار داشت: موضوع بررسی مصادیق رجل‌سیاسی  همچنان در دستور کار اعضای شورای نگهبان است.
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته در نشست خبری خود، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت، با اشاره به اعلام نظر اعضای شورای نگهبان در مورد مصوبات اقتصادی مجلس شورای اسلامی در هر زمان، اظهار داشت: نوع مصوبه مجلس اعم از اقتصادی، فرهنگی و… در این زمینه مهم نیست و فقها درباره همه مصوبات نظر خواهند داد. وی افزود: اما ما انتظار بیشتری از مجلس داریم که مصوبات جامع‌تری داشته باشد.
کدخدایی با اشاره به گزارش‌های واصله به شورای نگهبان از تخلفات انتخاباتی، تاکید کرد: شورای نگهبان در هنگام برگزاری انتخابات در این باره اعلام نظر می‌کند و امروز درباره نمایندگان و نامزدهای انتخابات، نظری نمی‌دهیم. این حقوقدان شورای نگهبان ضمن اشاره به ایراد شورا نگهبان به طرح تقویت بسیج مستضعفین، تصریح کرد: ایراد شورای نگهبان در جهت تقویت بسیج است زیرا شرایط و حوزه‌هایی را در ماده اول این طرح آورده‌اند که اعضای شورای نگهبان معتقدند باید در چارچوب مسئولیت‌ها و اختیارات فرماندهی معظم کل قوا باشد.
کدخدایی با اشاره به موضع شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد، تاکید کرد: نظر شورای نگهبان قبلا اعلام شده و فکر می‌کنم که نظام جمهوری اسلامی ایران آنقدر قدرتمند و باثبات است که بتواند پاسخ چنین مسائل کوچکی را بدهد، البته ما هم از هر راهکار که مراجع قانونی آن را پیش‌بینی کنند، استقبال می‌کنیم. وی افزود: شورای نگهبان از هرگونه گفت‌وگویی استقبال می‌کند اما تقاضایی که پیش‌تر نیز در این مورد مطرح شده بود در قالب رایزنی‌سیاسی بود در حالیکه شورای نگهبان نهادی سیاسی نیست ولی به عنوان نهادی حقوقی از انتقادات استقبال می‌کند.
کدخدایی با اشاره به نتایج بررسی سیاست‌های کلی انتخابات در شورای نگهبان، اظهار داشت: موضوع بررسی مصادیق رجل‌سیاسی که در چارچوب سیاست‌های کلی انتخابات برعهده شورای نگهبان قرار داده شده، همچنان در دستور کار اعضای شورای نگهبان است. وی با اشاره به اتهام یکی از نمایندگان مجلس نسبت به بستگان یکی از مراجع‌تقلید، تاکید کرد: همانطور که قبلا نیز تاکید شده است اگر تخلفاتی صورت گرفته باشد، قوه‌قضائیه به آن رسیدگی می‌کند و ما از نظر قانونی نمی‌توانیم در این زمینه اظهارنظر و رسیدگی کنیم.
به گزارش خبرگزاری‌ها، کدخدایی همچنین در توضیح مصوبات شورای نگهبان، افزود: طرح‌های استفساریه ماده ۵۰۵ قانون آئین‌دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی، عضویت رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در برخی شوراهای عالی و نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی و لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران با موازین شرع و قانون اساسی در تضاد شناخته نشد.
روزنامه حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.