تذکر و فیلترینگ مجازات نقض کنندگان کپی رایت

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
 
 
معاون فضای مجازی دادستان کل کشور، اعلام کرد: افرادی که حق مالکیت و قانون کپی رایت آثار سمعی و بصری را رعایت نکرده و آن را نقض کنند،مجازات می شوند. 
جواد جاویدنیا در گفت وگو با فارس، گفت: کلیه آثار هنری و سمعی و بصری طبق قانون دارای حق کپی رایت هستند و مورد حمایت قرار می‌گیرند. وی ادامه داد: فرقی نمی کند فیلم باشد یا کتاب، هرگونه آثار سمعی و بصری و هنری، آلبوم های صوتی و تصویری از این دست هستند چراکه به صورت قانونی ثبت شده و دارای 
مجوز هستند.
جاویدنیا گفت: این آثار چون در کشور تولید می‌شوند دارای حق مالکیت معنوی بوده و مورد حمایت قانونی قرار دارند. وی تصریح کرد: هرگونه انتشار بدون مجوز و خارج از روندی که مالک آن اثر یا تهیه کننده فیلم ها درنظرگرفته اند، اتفاق بیفتد، مجازات در قانون برایش پیش‌بینی شده و کاری خلاف قانون رخ داده است.
معاون فضای مجازی دادستان کل کشور، گفت: حتی افرادی که مستقیماً حق کپی رایت را نقض نکرده باشند اما در یک کانال یا سایت شخص دیگری، آثار را رایگان منتشر کنند و افراد دیگری آن اثر را بازنشر دهند نیز برای باز نشردهندگان نقض حق مالکیت رخ داده است و این حق قانونی برای تهیه کنندگان و صاحبان آثار فرهنگی هنری سمعی و بصری جهت پیگیری قانونی وجود دارد. وی افزود: اگر در سایت‌ها و کانال ها اقدام به این امر شود مرتکبان چنانچه در دسترس باشند تذکر می گیرند و اگر اثر را بر ندارند، موارد قابل فیلترینگ برایشان اتفاق می افتد.
جاویدنیا تاکید کرد: در چنین شرایطی در هر صورت جرم اتفاق افتاده است و افراد(مالکان) می‌توانند چه نسبت به کسانی که آثارشان را منتشر کرده و چه نسبت به بازنشردهندگان آثارشان اقدامات قانونی را انجام دهند. وی گفت:حتی گاهی دیده می شود در برخی از سایت ها اجازه دانلود و ذخیره سازی فایل داده نشده اما برخی اشخاص با شیوه غیر مجاز آن اثر را ثبت و ضبط کرده و آن را منتشر کنند هم این اشخاص مرتکب جرم شده و هم بازنشر دهندگان آنها مرتکب جرم شده اند.
 
حمایت
 
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.