تشریح شرایط تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
یکی از دغدغه‌های همیشگی فعالان عرصه فناوری اطلاعات تفکیک هزینه‌های اینترنت داخل از بین‌الملل و تقویت اینترنت داخلی بوده است، در همین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح اقدامات خود در تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل بر لزوم اجرایی شدن این مساله از سوی شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌ اینترنت تاکید کرد. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل گفت: «در خصوص لیست سایت‌های داخلی که نیم‌بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که تمامی سایت‌هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند باید نیم‌بها محاسبه شوند. بنابراین لیست ۵۰۰ سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه است و شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تضمین کیفیت و سرعت در تعرفه‌های جدید اینترنت خاطرنشان کرد: «در تعرفه جدید، شرکت‌ها موظفند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به برقراری اقدام کنند. برقراری سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند.» آذری جهرمی درباره شرایط ارائه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف توضیح داد: «در تعرفه جدید، مشترکین کم‌مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می‌کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.»
وی در مورد بهبود کیفیت بازی‌های آنلاین نیز بیان کرد: «علاوه بر اینکه کیفیت این بازی‌ها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول مذاکره و پیگیری هستند تا بهبود مناسبی حاصل شود.» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ورود چند شرکت به عرضه اینترنت خانگی اظهار کرد: «با توجه به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح رقابت پذیری، شرکت مخابرات ایران تاکنون با دو شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان‌های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت‌ها فراهم شده است. سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند. در صورت وجود مشکل، گزارش آن به سامانه ۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود.»
شایان ذکراست براساس مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات مدل جدیدی برای تعرفه‌گذاری اینترنت ثابت مشخص شده است که مبتنی برآن برای سرعت‌های مختلف، قیمت‌های جدید ارایه شود.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.