تصویب قانون حمایت از معلولان پس از ۱۳سال

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
رییس فراکسیون معلولان با انتقاد از نگرش منفی دستگاه‌ها به جذب معلولان، گفت:‌ لایحه حمایت از حقوق معلولان تاثیر مهمی درحفظ حقوق شهروندی این قشر دارد.
زهرا ساعی با اشاره به اینکه از سال ۸۳ تاکنون دست‌اندازی‌های بسیاری در بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان صورت گرفته است، افزود:‌ بررسی این لایحه متاسفانه بسیار زمان‌بر و در طول بررسی مدام از دستورکار نمایندگان درمجلس خارج شده است، اما در دولت یازدهم بررسی و تعیین تکلیف این لایحه مجدد دردستور کار قرار گرفت؛ هرچند که دراین زمان هم ایراداتی از سوی شورای نگهبان درتصویب قانونی لایحه مطرح شد. وی اظهارکرد:‌ پس از تشکیل فراکسیون معلولان باتوجه به درخواست‌ها و پیگیری‌های متناوب معلولان در کشور بررسی این لایحه با شتاب و در جلسات متعددی پیگیری شد.
نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه در کنار فراکسیون معلولان کمیسیون مشترکی نیز برای این موضوع تشکیل شد، ادامه داد:‌ در چند ماه گذشته جلسات بسیاری با گروه‌های مرجع و با حضور معلولان برگزار شد، ضمن اینکه تمامی نظرات معلولان دراین باره شنیده و نقاط ضعف و قوت لایحه به روشنی احصاء ‌شد؛ بنابراین لایحه مذکور در۳۵ ماده و۱۰ فصل درکمیسیون مشترک به تصویب رسید. ساعی با بیان اینکه لایحه برای بررسی در صحن علنی مجلس به اداره قوانین ارجاع شده است، گفت:‌ امیدواریم با بررسی این لایحه درصحن علنی مجلس قانون قابل قبولی برای معلولان مصوب شود، به‌طور حتم تصویب قانون پس از ۱۳سال تاثیر بسیاری در حل مشکلات معلولان دارد؛ ضمن اینکه دستگاه‌ها پس از تصویب قانون ملزم هستند خدماتی را برای رفاه حال معلولان به شکل فردی و اجتماعی ارائه دهند. وی تصریح کرد:‌ در قانون قبلی اختصاص ۳ درصد سهم برای جذب معلولان دردستگاه‌ها وجود داشت.
روزنامه حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.