تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات را درک کنیم

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو

یکی از عواملی که باعث می شود زن و شوهر همدیگر را درک نکنند و منجر به بروز مسائلی در خانواده و زندگی مشترک بشود  تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات می باشد.

هر زنی و هر مردی با توجه به عواطف و احساساتش نسبت به محیط اطرافش عکس العمل نشان می دهد. پس بی دلیل نیست که مردان و زنان متفاوت عمل می کنند آنهم به گونه ای که رفتار هر یک از آنان برای دیگری قابل قبول نیست !

اولین و مهمترین تفاوت زنان و مردان ، به عواطف و احساسات قوی زنان مربوط است. محور اصلی روحیات زن که او را از مرد متمایز می کند ، عاطفه و احساسات است.

عاطفه و احساس ، هر چند از ویژگی های مشترک زن و مرد است ، اما نیرومندی آن در زن به حدی است که او را به کلی از مرد متمایز می سازد و سرچشمه ی بسیاری از ویژگیهای فرعی او می شود.

برخورداری از عواطف سرشار درونی ، موجب لطافت روح زن و افزایش رقّت قلب اوست. به همین علت ، اثر پذیری زن از عوامل تحریک کننده ی احساس ، بسیار بیشتر از مرد است ؛ به گونه ای که زن در بسیاری از موارد مسائل را از دریچه ی عاطفی می نگرد و بیشتر ، احساس و عاطفه ، نقش تعیین کننده ای در زندگی درونی او دارد.

در مقابل، برخورداری مردان از ” شدت و قوت ” یا ” نیرومندی و توانایی ” و فضائل برخاسته از آن ، همچون شجاعت ، قاطعیت ، مدیریت و امثال آن از ویژگیهای وجودی مرد است.

خانواده به همان اندازه که به لطافت روح ، احساسات و عواطف سرشار زن نیازمند است ، به قدرت ، قاطعیت ، تدبیر ، مدیریت و رهبری احتیاج دارد و چون این ویژگیها به طور طبیعی و فطری در مرد قوی تر است ، اسلام مسئولیت اداره و مدیریت خانواده را بر عهده ی او نهاده است.

با توجه به این تفاوت ، وظیفه مردان چیست؟

مردان بدانند که هر زنی خود را به شدت نیازمند ابراز محبت ها و احساسات شوهرش می بیند ، هیچگاه از ابراز علاقه های او سیر نمی شود و برای دریافت آن بی تابی می کند. زن تاب تحمل قهر و بی توجهی شوهرش را حتی به طور کوتاه مدت ندارد .

از این رو لازم است مردان در این امر کوتاهی نکنند و بیشترین ابراز محبت را نسبت به همسر خود انجام دهند. با این کار آنان از همسرانی با نشاط ، سرشار از عشق و آماده برای برآوردن نیاز ها و خواسته هایشان بهره خواهند برد.

با توجه به این تفاوت ، وظیفه زنان چیست؟

زن ها باید به این نکته آگاه باشند که مردان به دلیل ضعیف تر بودن احساسات و عواطف در آنان به شدت نیازمند روح لطیف و احساسات قوی آنان هستند.

هر مردی خواهان همسری مهربان و دوست داشتنی است که با سر پنجه عطوفت و محبت خویش ، غبار غم و رنج و خستگی را از لوح دل او بزداید و در تمام غم ها و شادی های زندگی در کنارش باشد و با اخلاق خوش ، روح پر از احساس خود را در قالب افسرده ی او بدمد و کام او را با مهربانی و ملایمت شیرین کند.

www.mehcom.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.