تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات را درک کنیم

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو

یکی از عواملی که باعث می شود زن و شوهر همدیگر را درک نکنند و منجر به بروز مسائلی در خانواده و زندگی مشترک بشود  تفاوت زن و مرد در عواطف و احساسات می باشد.

هر زنی و هر مردی با توجه به عواطف و احساساتش نسبت به محیط اطرافش عکس العمل نشان می دهد. پس بی دلیل نیست که مردان و زنان متفاوت عمل می کنند آنهم به گونه ای که رفتار هر یک از آنان برای دیگری قابل قبول نیست !

اولین و مهمترین تفاوت زنان و مردان ، به عواطف و احساسات قوی زنان مربوط است. محور اصلی روحیات زن که او را از مرد متمایز می کند ، عاطفه و احساسات است.

عاطفه و احساس ، هر چند از ویژگی های مشترک زن و مرد است ، اما نیرومندی آن در زن به حدی است که او را به کلی از مرد متمایز می سازد و سرچشمه ی بسیاری از ویژگیهای فرعی او می شود.

برخورداری از عواطف سرشار درونی ، موجب لطافت روح زن و افزایش رقّت قلب اوست. به همین علت ، اثر پذیری زن از عوامل تحریک کننده ی احساس ، بسیار بیشتر از مرد است ؛ به گونه ای که زن در بسیاری از موارد مسائل را از دریچه ی عاطفی می نگرد و بیشتر ، احساس و عاطفه ، نقش تعیین کننده ای در زندگی درونی او دارد.

در مقابل، برخورداری مردان از ” شدت و قوت ” یا ” نیرومندی و توانایی ” و فضائل برخاسته از آن ، همچون شجاعت ، قاطعیت ، مدیریت و امثال آن از ویژگیهای وجودی مرد است.

خانواده به همان اندازه که به لطافت روح ، احساسات و عواطف سرشار زن نیازمند است ، به قدرت ، قاطعیت ، تدبیر ، مدیریت و رهبری احتیاج دارد و چون این ویژگیها به طور طبیعی و فطری در مرد قوی تر است ، اسلام مسئولیت اداره و مدیریت خانواده را بر عهده ی او نهاده است.

با توجه به این تفاوت ، وظیفه مردان چیست؟

مردان بدانند که هر زنی خود را به شدت نیازمند ابراز محبت ها و احساسات شوهرش می بیند ، هیچگاه از ابراز علاقه های او سیر نمی شود و برای دریافت آن بی تابی می کند. زن تاب تحمل قهر و بی توجهی شوهرش را حتی به طور کوتاه مدت ندارد .

از این رو لازم است مردان در این امر کوتاهی نکنند و بیشترین ابراز محبت را نسبت به همسر خود انجام دهند. با این کار آنان از همسرانی با نشاط ، سرشار از عشق و آماده برای برآوردن نیاز ها و خواسته هایشان بهره خواهند برد.

با توجه به این تفاوت ، وظیفه زنان چیست؟

زن ها باید به این نکته آگاه باشند که مردان به دلیل ضعیف تر بودن احساسات و عواطف در آنان به شدت نیازمند روح لطیف و احساسات قوی آنان هستند.

هر مردی خواهان همسری مهربان و دوست داشتنی است که با سر پنجه عطوفت و محبت خویش ، غبار غم و رنج و خستگی را از لوح دل او بزداید و در تمام غم ها و شادی های زندگی در کنارش باشد و با اخلاق خوش ، روح پر از احساس خود را در قالب افسرده ی او بدمد و کام او را با مهربانی و ملایمت شیرین کند.

www.mehcom.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
 • رفع مسدودی حساب بانکی چگونه است؟

  طبق قانون، افراد و مراجعی که اختیار مسدود کردن یا کسب اطلاع از حساب جاری اشخاص را دارند عبارتند از: ۱) دستور مراجع قضایی: از جمله اقدامات تامینی که برای حفظ حقوق خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از [ادامه مطلب]

 • دادگاه بدوی چیست

  دادگاه بدوی چیست؟ کلمه بدوی در لغت به معنای ابتدایی، شروع و آغاز می‌باشد. دادگاه بدوی درواقع اولین دادگاه رسیدگی‌کننده به دعاوی کیفری و حقوقی است. بدین ترتیب که هر دعوا و شکایتی ابتدا در این دادگاه رسیدگی شده و [ادامه مطلب]

 • حق ارتفاق چیست

  حق ارتفاق چیست؟ حقوق ارتفاقی به آن دسته از اختیارات قانونی گفته می شود که برای شخصی در ملک شخص دیگری در نظر گرفته شده است که معمولا به همان حق عبور و مرور محدود می شود. بنابراین به عبارت [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.