جوینده کار سایت دیوار در دام مرد هوسران

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
به گزارش خبرنگار ما، سی‌ام آذرماه امسال، زن ۳۷‌ساله‌ای به نام شهره با مراجعه به دادگاه کیفری یک استان تهران از مردی ۳۰‌ساله به نام مهرداد به اتهام آزار و اذیت شکایت کرد. او گفت: «مدتی قبل به خاطر بیکاری و مشکل مالی به چند جا سفارش کار دادم تا اینکه چند روز قبل هنگام بررسی آگهی‌های سایت دیوار متوجه آگهی، کار منزل شدم. یکی از شرایط استخدام سفارش دهنده آگهی استخدام زن مطلقه بود. از آن‌جا که من هم زنی مطلقه بودم با سفارش دهنده آگهی تماس گرفتم. او گفت که همسرش توانانی کار ندارد و در قبال سه‌روز کار در هفته حاضر است که یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان پرداخت کند. بعد از توافق بر سر قیمت نشانی خانه‌اش را گرفتم و به آدرسی که داده بود، رفتم. وقتی وارد خانه مهرداد شدم او تنها بود. در حال حرف زدن بودیم که ناگهان درخواست رابطه کرد. ترسیدم و خواستم که خانه را ترک کنم، اما او بدون توجه مرا آزار داد.‌»
با ثبت این شکایت، مهرداد بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما جرمش را انکار کرد و گفت: «زن جوان نیت اخاذی دارد وگرنه همه چیز به میل خودش بود و با هم عقد موقت کرده بودیم.‌»
پرونده بعد از مراحل بازجویی در پلیس‌آگاهی کامل و به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و روز گذشته در همان شعبه روی میز ‌هیئت قضایی به ریاست قاضی عبداللهی قرار گرفت. با اعلام رسمیت جلسه شاکی بار دیگر شکایت خود را مطرح کرد و گفت: «۱۰سال قبل به خاطر اعتیاد از شوهرم طلاق گرفتم و با پسرم تنها زندگی می‌کردم. پسرم نیز به دام اعتیاد افتاد و خیلی سختی کشیدم تا او را آزاد کنم.
به همین خاطر در این مدت هر کاری از دستم بر می‌آمد انجام می‌دادم تا اینکه از طریق سایت دیوار این آگهی را دیدم. با خودم فکر کردم چون یک روز در میان است فرصت خوبی است تا بیشتر با فرزندم باشم به همین دلیل تماس گرفتم و قرار ملاقات گذاشتم، اما وقتی سر قرار رفتم آن حادثه اتفاق افتاد.‌» او در پاسخ به سؤال ‌هیئت قضایی که چرا به عنوان زن مطلقه در آگهی حساس نشدی و پیگیری نکردی؟ گفت:«به خاطر فشارهای مالی فقط دنبال کار با درآمد کافی بودم تا هزینه‌های زندگی‌‌ام را تأمین کنم و اصلاً به این عنوان در آگهی توجه نکردم که اشتباه بزرگی بود.»
سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر جرمش را انکار کرد. او در دفاع از خود گفت: «سه ماه قبل همسرم به خاطر زایمان حالش خوب نبود و از پس کارهای خانه برنمی‌آمد. آنجا بود که تصمیم گرفتم با درج آگهی در سایت دیوار خانمی را استخدام کنم تا کارهای خانه را انجام دهد. چندروزی از درج آگهی گذشت تا اینکه شاکی تماس گرفت و با هم در منزلم قرار ملاقات گذاشتیم.‌» متهم در ادامه گفت: «بعد از آمدن شهره همه آن اتفاقات با میل خودش بود، اما قبل از آن با هم عقد موقت کردیم با مهریه و مدت معلوم.‌»
در ادامه متهم به سؤالات ریاست دادگاه پاسخ داد.
گفت‌وگو با متهم:
شغلت چیست و چقدر درآمد داری؟
تعمیرکار کرکره‌های مغازه‌ها هستم و ماهی ۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان درآمد دارم.
گفتی مستأجر هستی. چقدر کرایه خانه پرداخت می‌کنی؟
ماهی ۳۰هزار تومان.
چطور با این درآمد و شرایط مستأجری تصمیم گرفتی برای کارهای خانه کارگر بگیری و ماهی یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان پرداخت کنی؟!
مجبور بودم.
چرا عقد و میزان مهریه و مدت معلوم را مکتوب نکردی؟
خیلی اصرار کردم، اما شاکی قبول نکرد!
آیا شاهدی داری که زمان عقد آنجا بوده باشد؟
بله، یکی از دوستانم آنجا بود.
چرا در آگهی درخواست زن مطلقه کردی؟
به خاطر اینکه اگر کارهای خانه طول کشید مشکلی نداشته باشد. چون زنان شوهر دار باید سر وقت بیایند و سر وقت هم بروند!
شما برای انجام کارهای منزل آگهی دادید چرا وقتی شاکی به خانه شما آمد ماجرا تغییر کرد و… ؟
همه چیز بنا به خواسته و میل خودش بود.
در پایان ‌هیئت قضایی دستور بازداشت متهم را صادر کرد تا در صورت قرار وثیقه۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شود. حکم صادره بعد از تحقیقات تکمیلی از همسر متهم و دوست وی که در زمان عقد به عنوان شاهد حضور داشته است، صادر خواهد شد.
جوان
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
 • رفع مسدودی حساب بانکی چگونه است؟

  طبق قانون، افراد و مراجعی که اختیار مسدود کردن یا کسب اطلاع از حساب جاری اشخاص را دارند عبارتند از: ۱) دستور مراجع قضایی: از جمله اقدامات تامینی که برای حفظ حقوق خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از [ادامه مطلب]

 • دادگاه بدوی چیست

  دادگاه بدوی چیست؟ کلمه بدوی در لغت به معنای ابتدایی، شروع و آغاز می‌باشد. دادگاه بدوی درواقع اولین دادگاه رسیدگی‌کننده به دعاوی کیفری و حقوقی است. بدین ترتیب که هر دعوا و شکایتی ابتدا در این دادگاه رسیدگی شده و [ادامه مطلب]

 • حق ارتفاق چیست

  حق ارتفاق چیست؟ حقوق ارتفاقی به آن دسته از اختیارات قانونی گفته می شود که برای شخصی در ملک شخص دیگری در نظر گرفته شده است که معمولا به همان حق عبور و مرور محدود می شود. بنابراین به عبارت [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.