رفتارهای خشن اجتماعی جزو پنج جرم اصلی در کشور است

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
معاون اجتمــــاعی و پیشگیری از وقوع‌جرم قوه‌قضاییــه با اشاره به ضرورت نهادینـــــه کردن فرهنگ مهربانی بین اقشـــار مختلف جامعه، گفت: رفتارهای خشن اجتماعی جزو پنج جرم اصلی در کشور است.
محمدباقر الفت در همایش استانی «صبر و مهربانی» با بیان اینکه از ۱۰ جرم اول کشور پنج مورد به بحث خشونت اختصاص دارد، اظهارکرد: حفظ محیط‌های فرهنگی فعال و قانونی و مبارزه برای ریشه‌کن کردن مقوله خشونت از جمله ضرورت‌های اجرایی در جامعه است.
وی نهادینه شدن فرهنگ صبر و مهربانی را نیاز جدی جامعه امروزی دانست و افزود: نهادینه شدن فرهنگ مهربانی مستلزم انتقال این ارزش از طریق مشارکت ریش‌سفیدان و روابط نزدیک افراد جامعه با یکدیگر است.
تاکید دستگاه قضا به صلح‌و‌سازش در جامعه
به گزارش خبرگزاری‌ها، الفت تقویت فرهنگ صله رحم را یکی از موثرترین راهکارهای ترویج مهربانی بین اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: با توجه به اینکه گذشت را کودکان بایستی از والدین بیاموزند، بزرگ‌ترها باید مدارا را در رفتارشان به دیگران نشان دهند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع‌جرم قوه‌قضاییه با بیان اینکه «هرچقدر که از ابزار لطافت طبع فاصله بگیریم وضعیت ما ناهنجارتر می‌شود»، تصریح‌کرد: امروز اگر در حوزه ورزش مدال‌آوری داریم رشته‌هایی مدال‌آور ما بیشتر رزمی و همراه با خشونت است هرچند ما آن‌ها را رد نمی‌کنیم و اصل ورزش کردن قابل تقدیر است ولی باید به این امر دقت کنیم. اگر دنبال ترویج صبر و مهربانی هستیم باید به آلارم‌ها در جامعه توجه کنیم.
وی افزود: ما در دستگاه قضا بر سازش تاکید اساسی داریم که شوراهای حل اختلاف و ستاد صبر نیز در این راستا تشکیل شده است. ما بهترین توصیه‌ها را در دین خود داریم ولی آن‌ها را در چارچوب‌های در زندگی پیاده نمی‌کنیم.وی در ادامه با بیان اینکه «دنیا امروز سیاست عدالت ترمیمی را برای گذشت و صلح و صبر در اختلافات مردم تعریف کرده است»، تصریح‌کرد: ما باید به جای عدالت کیفری به سمت عدالت ترمیمی برویم.
حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
 • رفع مسدودی حساب بانکی چگونه است؟

  طبق قانون، افراد و مراجعی که اختیار مسدود کردن یا کسب اطلاع از حساب جاری اشخاص را دارند عبارتند از: ۱) دستور مراجع قضایی: از جمله اقدامات تامینی که برای حفظ حقوق خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از [ادامه مطلب]

 • دادگاه بدوی چیست

  دادگاه بدوی چیست؟ کلمه بدوی در لغت به معنای ابتدایی، شروع و آغاز می‌باشد. دادگاه بدوی درواقع اولین دادگاه رسیدگی‌کننده به دعاوی کیفری و حقوقی است. بدین ترتیب که هر دعوا و شکایتی ابتدا در این دادگاه رسیدگی شده و [ادامه مطلب]

 • حق ارتفاق چیست

  حق ارتفاق چیست؟ حقوق ارتفاقی به آن دسته از اختیارات قانونی گفته می شود که برای شخصی در ملک شخص دیگری در نظر گرفته شده است که معمولا به همان حق عبور و مرور محدود می شود. بنابراین به عبارت [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.