مجازات دستگاه‌های ‌کم‌کار در حمایت از حقوق کودکان

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اعضای این کمیسیون در جلسه اخیر، مجازات‌هایی را برای دستگاه‌های مسئول، در صورت کوتاهی در دفاع از حقوق کودکان در نظر گرفتند.
محمدعلی پورمختار با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: در جلسه اخیر کمیسیون قضایی و حقوقی، کلیات طرح اصلاح قانون چک مورد بررسی قرار گرفت اما مصوبه‌ای در پی نداشت و مقرر شد این موضوع در جلسات آینده کمیسیون با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط همچون بانک مرکزی و قوه قضاییه مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی افزود: همچنین در این جلسه، لایحه حمایت حقوقی از کودکان بررسی شد و مواد ۱۶ تا ۲۲ آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: اعضای این کمیسیون، در مصوبه خود در این باره مجازات‌هایی را برای دستگاه‌های مسئول و متولی امور کودکان که در حمایت از حقوق کودکان کوتاهی می‌کنند، در نظر گرفتند.
پورمختار خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه اخیر، لایحه اصلاح قانون جرایم راهنمایی و رانندگی مطرح شد که با رأی مخالف نمایندگان همراه بود.
وی در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: دولت در این لایحه خواسته بود به جای ابنکه شکایات شرکت‌های حمل و نقل، توسط قاضی تعیین‌شده مورد بررسی قرار گیرد، پرونده شکایات برای بررسی به دیوان عدالت اداری ارجاع شود.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
 • رفع مسدودی حساب بانکی چگونه است؟

  طبق قانون، افراد و مراجعی که اختیار مسدود کردن یا کسب اطلاع از حساب جاری اشخاص را دارند عبارتند از: ۱) دستور مراجع قضایی: از جمله اقدامات تامینی که برای حفظ حقوق خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از [ادامه مطلب]

 • دادگاه بدوی چیست

  دادگاه بدوی چیست؟ کلمه بدوی در لغت به معنای ابتدایی، شروع و آغاز می‌باشد. دادگاه بدوی درواقع اولین دادگاه رسیدگی‌کننده به دعاوی کیفری و حقوقی است. بدین ترتیب که هر دعوا و شکایتی ابتدا در این دادگاه رسیدگی شده و [ادامه مطلب]

 • حق ارتفاق چیست

  حق ارتفاق چیست؟ حقوق ارتفاقی به آن دسته از اختیارات قانونی گفته می شود که برای شخصی در ملک شخص دیگری در نظر گرفته شده است که معمولا به همان حق عبور و مرور محدود می شود. بنابراین به عبارت [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.