نظام قضایی کشور رو به تکامل است

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
رییس قوه‌قضاییه، گفت: دستگاه قضایی کشور مانند هر نهاد دیگری با افت و خیزهایی مواجه بوده اما مسیر کلی آن، مسیر تکامل است.
۱۲ بهمن امسال رییس‌ قوه‌قضاییه و مسئولان عالی قضایی به مناسبت ایام‌الله دهه فجر، طی مراسمی با حضور در حرم امام‌خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند.
آیت‌الله آملی لاریجانی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام شهادت دخت گرامی پیامبر (ص) حضرت صدیقه کبری فاطمه‌زهرا‌(س) و گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، تصریح‌کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (قدس الله نفسه الزکیه) یک تحول عظیم در بعد نظری و عملی در کشور ما و حتی فراتر از مرزهای ایران، ایجاد کرد. در بعد نظری، انقلاب اسلامی یک انقلاب عظیم و مبدع یک نظام سیاسی نوین در دنیا بود که در این نظام سیاسی، قواعد مردم‌سالاری در کنار ارزش‌های دینی مقابل نظام لیبرال دموکراسی غربی قد برافراشت و یک فلسفه سیاسی جدید به دنیا عرضه کرد.
به گزارش روابط‌عمومی قوه‌قضاییه، وی با تأکید بر لزوم تبیین، تعمیق و تدقیق در ابعاد مختلف نظام جمهوری‌اسلامی، خاطرنشان‌کرد: بخش قابل توجهی از حملات کشورهای سلطه علیه جمهوری اسلامی به خاطر نقش بی‌بدیل نظام در منطقه و دنیاست. البته بسیاری از افراد که در داخل نظام هستند، شاید به خوبی به اهمیت و نقش این نظام واقف نباشند اما دیگران که از بیرون به نظام جمهوری اسلامی نگاه می‌کنند، نقش برجسته نظام را بیشتر و بهتر درک می‌کنند.
رییس قوه‌قضاییه با بیان اینکه ظهور جمهوری اسلامی موجب شد که دیگر کسی از حرکت دنیا به سمت سکولاریسم سخن نگوید، به تأثیر امواج انقلاب در بیرون مرزها اشاره و اظهارکرد: حضرت‌امام‌خمینی‌(ره) «خودباوری، استقلال و آزادی» را به مردم ما بازگرداند و امروز همه مردم و مسئولان ما در صحنه هستند و در مقابل تهدیدات کشورهای سلطه، به میدان می‌آیند.
آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه یکی از ابعاد عملی انقلاب اسلامی، افزایش بصیرت و دشمن‌شناسی مردم ایران بوده است، تصریح‌کرد: احیای ارزش‌های الهی و رسیدگی به محرومان، از مهم‌ترین اهداف امام‌(ره) و انقلاب بود که باید با در نظر داشتن مجموع این شاخص‌ها، بسنجیم که مسئولان و نهادهای نظام به چه میزان در جهت اهداف امام‌(ره) و آرمان‌های انقلاب گام برداشته‌اند.»
دستگاه قضایی بسیار  پیشرفته‌تر از گذشته شده است
رییس قوه‌قضاییه با بیان اینکه نهادهای جمهوری اسلامی طی چهار دهه گذشته در مسیر کلی ارزش‌های انقلاب حرکت کرده‌اند اما قطعاً کاستی‌هایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: هم قوه‌قضاییه و هم قوای دیگر کشور تمام تلاش خود را کرده‌اند که در مسیر ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی حرکت کنند اما بی‌تردید تا نقطه مطلوب، فاصله داریم و همه ما برای رسیدن به این نقطه و پاسداشت این انقلاب، مسئولیت سنگینی برعهده داریم.
آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی در دوران پس از انقلاب تصریح‌کرد: قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی با تلاش‌های معمار این قوه، شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و مسئولان بعدی تا امروز در مسیر اهداف انقلاب گام برداشته و دستگاه قضایی در حال حاضر، چه به لحاظ قوانینی که در حال اجراست و چه به لحاظ نحوه رسیدگی‌ها، بسیار  پیشرفته‌تر از گذشته است؛ گرچه هنوز در بخش‌هایی برخی کاستی‌ها نظیر اطاله دادرسی وجود دارد که بسیاری از این کاستی‌ها نیز با کمک قوای دیگر قابل برطرف شدن است.
وی گفت: در مجموع، دستگاه قضایی کشور مانند هر نهاد دیگری با افت و خیزهایی مواجه بوده اما مسیر کلی آن، مسیر تکامل است و امیدواریم در کل جامعه اسلامی، همه مردم و نهادها دست به دست هم دهند و اهداف انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل را محقق کنند.
رییس قوه‌قضاییه و مسئولان عالی قضایی پس از تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی، بر سر مزار شهدای هفتم تیر و شهدای دفاع مقدس نیز حاضر شدند و با قرائت فاتحه، به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.
حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.