هشدار درباره عوارض مخدر جدیدی به‌نام دستمال

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13
Pills macro
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به خطرات و عوارض مخدر صنعتی NPS که این روزها نوعی از آن تحت عنوان دستمال خبرساز شده است، هشدار داد.
پرویز افشار اظهار کرد: آنچه که در فضای مجازی و سایت‌ها منتشر شده حکایت از نوعی مواد روانگردان جدید درگروه NPSها یا نیوسایکو اسیدها دارد که به نام دستمال مشهور شده است.
وی با بیان اینکه عمده ترکیبات این مواد صنعتی جدید ترکیبات محرکی است، بیان کرد:  اثرات این مواد نیز از اثرات محرک‌های قدیمی‌تر مانند آمفتامین‌ها و متافتامین‌ها بیشتر بوده و اثرات تخریبی آن هم بالاتر است.
به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، بررسی‌ها نشان می‌دهد که این مواد از دسته کانابینوئیدهای صنعتی است؛ موادی که از نظر ساختار شبیه ماری جوانا است، اما مانند ماری جوانا و علف و گرس و حشیش کاشتنی نیست، بلکه موادی است که در آزمایشگاه سنتز می‌شود، اثرات توهم‌زایی و تخریبش از حشیش بسیار بیشتر بوده و اثرات تخریبی‌اش هم شدیدتر است. افشار با بیان اینکه درحال حاضر این مواد  در اندازه‌ای نیست که اندازه حشیش فراگیری داشته باشد، تصریح کرد: این مواد در قالب دستمال، قرص، اسپری و … عرضه می‎شوند، حتی ممکن است این مواد در آینده بیشتر در غالب عطریات و بخور و … مصرف شود. وی درمورد قیمت مخدر دستمال اظهار کرد: اطلاعاتی درباره قیمتش نداریم؛ البته هنوز گزارش رسمی از پلیس مبارزه با مواد مخدردر این مورد نداشتیم و کشفیات هم منطقه‌ای بوده که ممکن است فردی از خارج از کشور آن را برای مصرف شخصی وارد و یا در حد محدودی توزیع کرده باشد.
روزنامه حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

آدرس : خیابان زرتشت غربی موسسه حقوقی اخوان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*