کاهش ۷ درصدی ازدواج و افزایش ۴ درصدی طلاق

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو

سلامت نیوز: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ممنوع الخروج شدن ۱۷ هزار و ۳۱ نفر از بدهکاران بانکی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز در نشست خبری خود گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای ماموریت و مسئولیتی که بر عهده دارد باید اطلاع‌رسانی کند اقدامات ما عمدتا برای ایجاد نظم در جامعه و ارتقای خدمت‌رسانی به مردم است. در گذشته رضایت مردم حاصل نمی‌شد، زیرا سازمان درگیر بوروکراسی بود اما امروز بر اساس یک راهبرد مشخص در حال ارتقا است.

او با اشاره به فعالیت‌های ۱۰ ماه گذشته سازمان اسناد گفت: از رسانه‌ها انتظار داریم ارتباط ما را با مردم بیشتر کنند تا بتوانیم آسیب‌های خود را بشناسیم و آنها را رفع کنیم سازمان اسناد امروز تفاوت‌های زیادی با گذشته دارد اما همچنان به نقطه مطلوب نرسیده در حال حاضر ۴۵۰ اداره ثبت اسناد در کل کشور فعالیت می‌کنند و حدود ۱۰ هزار دفترخانه اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند بعضی از اقدامات ما در زمینه املاک و اراضی است و بعضی دیگر در حوزه دفاتر ازدواج و طلاق، ثبت شرکت‌ها، مالکیت‌های صنعتی و اختراعات و علائم تجاری است.

او با بیان اینکه سه پروژه در زمینه فناوری و چند پروژه عمرانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد افزود:‌ همزمان با دهه فجر پروژه‌های عمرانی در سه استان هرمزگان، خوزستان و یزد به بهره‌برداری می‌رسد همچنین اداره ثبت اسناد و املاک ابوموسی در استان هرمزگان و واحد ثبتی رسالت و امیدیه در استان خوزستان و اداره ثبت در استان یزد امروز به صورت همزمان افتتاح می‌شود.

تویسرکانی خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماه گذشته در مجموع ۷۳ میلیون و ۹۸۸ هزار خدمت به مردم ارائه شده که ۳۹ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش داشته است. در این مدت ۵۱۶ هزار و ۲۰۴ ازدواج ثبت شده که نسبت به سال قبل ۷ درصد کاهش داشته است همچنین در این مدت ۱۴۷ هزار و ۹۸۳ طلاق به ثبت رسیده که ۴ درصد نسبت به گذشته افزایش داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به حوزه وصول مطالبات اشاره کرد و گفت: ۴۸ هزار و ۲۱۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال معوقات بانکی وصول شده که ۳۱ درصد افزایش داشته است. در این زمینه ۱۷ هزار و ۳۱ نفر از بدهکاران بانکی ممنوع الخروج شدند و ۹۴۸۲ بدهکار پس از پرداخت بدهی رفع ممنوعیت خروج از کشور گرفتند در این مدت ۷۱۴۰ بدهکار ممنوع المعامله و ۲۶۴۴ نفر بعد از پرداخت بدهی مالی رفع ممنوعیت معامله شدند.

او با بیان اینکه ۲۲۰ هزار و ۲۳۳ نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی بدهی مالی کلان دارند گفت: از طریق سازمان ثبت این افراد شناسایی شدند و بعد از ایجاد محدودیت‌هایی ۹۷ هزار و ۶۷۲ نفر بدهی مالیاتی خود را تسویه کردند. همچنین ۱۴ هزار و ۵۰۹ میلیارد ریال در ۱۰ ماه گذشته به خزانه دولت واریز شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره اسناد مالکیتی برای اراضی و املاک گفت: دو میلیون و ۶۴۶ سند مالکیت صادر شده که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته همچنین ۷۷ هزار و ۶۷۵ سند مالکیت برای اراضی روستایی صادر شده که نسبت به روستاها ۱۵ هزار و ۵۸۲ سند در رابطه با موقوفات و ۶۶۱۷ سند در رابطه با اراضی ملی صادر شده است.

او با اشاره به اینکه برای مسکن مهر ۲۲ هزار و ۷۰۸ سند مالکیت صادر شده‌است، گفت: ۱۰۷ هزار و ۶۳۳ سند صادر و ۲۳۲ هزار و ۶۳۳ رای مربوط به اسناد مالکیت در رابطه با تعیین تکلیف قانون صادر شده است. همچنین در دفاتر اسناد رسمی ۱۰ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۵۳۲ سند صادر کردیم و حدود ۶ میلیون خدمات دیگر در دفترخانه‌ها ارائه شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به نظارت بر ادارات ثبت اسناد در دفترخانه‌های رسمی گفت: ۲۹ هزار و ۶۵۴ بازرسی از ادارات ثبت و دفترخانه‌ها انجام شده و ۱۰۰ نفر از کارمندان متخلف تعلیق شده‌اند. همچنین ۳۶۴ نفر از سردفتران و دفتریاران متخلف انفصال موقت و ۲۹ مورد نیز انفصال دائم از خدمت شده‌اند.

او درباره ثبت شرکت‌های تجاری گفت: ثبت شرکت‌های تجاری ۶ درصد افزایش داشته است.همچنین ۱۴ نمایندگی شرکت‌های خارجی در کشور به ثبت رسیده و ۹۱۴۲ شرکت هم منحل شده است و ۳۳۰۷ اختراع در این سازمان ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته همچنین ۱۰ درصد در حوزه ثبت برند نیز با رشد روبرو بودیم.

تویسرکانی با اشاره به بودجه سازمان ثبت در سال ۹۷ تاکید کرد: برخی جنس کار را نمی‌دانند و اگر بدانند کاداستر چه برکاتی دارد مشکلی برای بودجه ما ایجاد نمی‌شود متاسفانه با وجود اینکه یکی از دستگاه‌های درآمدزا برای دولت هستیم اما در بحث بودجه با بی‌مهری دولت مواجه شدیم ما تا امروز موفق شدیم تخصیص شش ماهه ۹۶ را بگیریم. اگر بررسی کنند می‌بینند ۳۰ میلیون مراجعات مردمی کاهش یافته اما متاسفانه گوش شنوایی در این زمینه وجود ندارد. سال گذشته سازمان هلال احمر ۶۰۰ میلیارد از محل درآمدهای ثبت دریافت کرده این معنا ندارد که کار کاداستر بر زمین بماند و هزینه به جاهای دیگر برسد متاسفانه قیمت تمام شده بسیاری از خدمات در کشور مغفول مانده است در حالی که ما اعلام کردیم می‌توانیم بسیاری از هزینه‌ها را کاهش دهیم اما توجهی به آن نشده است. وضعیت بودجه در بدترین وضعیتی است که می‌توانست باشد.

تویسرکانی درباره شناسایی اموال خاوری در ایران گفت: بخش زیادی از فعالیت ما پاسخ به کل استعلامات قضایی است امروز می‌‌توانیم در لحظه بگوییم چه کسی در کجا چه اموالی دارد در رابطه با خاوری استعلامات انجام و پاسخ به نهاد مربوطه داده شده است. اطلاعات در مورد افراد محرمانه است و نمی‌توان آن را منتشر کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد در پایان از برگزاری آزمون سردفتری خبر داد و گفت: اوایل سال آینده این آزمون برگزار می‌شود که هزار دفترخانه ایجاد خواهد شد.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.