پیگیری سوءاستفاده از عکس‌های خصوصی در فضای مجازی

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13
از جمله جرایمی که در فضای مجازی و در بستر اینترنت رخ می‌دهد کلاهبرداری، سرقت اطلاعات، مزاحمت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های کاذب و … است.
این جرایم در حالی رخ می‌دهد که همزمان با رشد و گسترش فضای مجازی در کشور هر روز شاهد گسترش ارتکاب این دست جرایم در کشور و متعاقبا نقض حریم خصوصی افراد هستیم، عواملی که توالی فاسد زیادی در پی خواهد داشت.
برخی سودجویان با سوءاستفاده از عکس‌های برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، به ساخت صفحات جعلی با عکس این افراد اقدام می‌کنند و از این راه با انتشار مطالب خلاف قانون اقدام به انجام اعمال خلاف خود می‌کنند. اما قربانیان این نوع از جرایم بیشتر خانم‌ها هستند لذا افراد باید از قرار دادن عکس‌های خود بر روی پروفایل شخصی‌شان و نیز قرار دادن آنها در صفحات اجتماعی همچون فیس‌بوک و اینستاگرام خودداری کنند. 
چنانچه قربانی این نوع از جرایم و سوءاستفاده‌ها شدید، توصیه به چند نکته قابل توجه است:
اول، اقدام به جمع‌آوری دلیل کنید. به عبارت دیگر، اعمال خلافی که به نام یا با عکس شما صورت می‌گیرد را از طریق مقتضی مانند گرفتن اسکرین‌شات جمع‌آوری کنید.
دوم، عکس‌های شخصی را به سرعت از صفحات اجتماعی بردارید.
سوم، به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه کنید و با ثبت شکایت خود برخورد با متجاوزان به حریم خصوصی را خواستار شوید.
چهارم، پیشگیری از وقوع اتفاق همواره باید مورد توجه افراد باشد چرا که بسیاری از مسایل و مشکلات حقوقی در اثر عدم رعایت احتیاطات قانونی و لازم رخ می دهد. 
حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

آدرس : خیابان زرتشت غربی موسسه حقوقی اخوان
 • ثبت آنلاین شکواییه سرقت

  ثبت آنلاین شکواییه سرقت   افراد با مراجعه به سامانه adliran.ir می‌توانند شکواییه خود درباره سرقت را از منزل ثبت و پیگیری کنند. اگر تا همین چند وقت پیش برای گزارش سرقت و تنظیم شکواییه به کلانتری، نیروی انتظامی و [ادامه مطلب]

 • شرایط برخورداری از نظام نیمه آزادی

  شرایط برخورداری از نظام نیمه آزادی   زندان، مجازاتی پذیرفته‌شده و غیرقابل انکار در تمامی جهان است و نظریه‌های مختلف کیفری، فواید و مضرات فراوانی را برای این مجازات برشمرده‌اند. در همین خصوص نهادهای مدرن کیفری تلاش می‌کنند با اعمال [ادامه مطلب]

 • آیا امکان فسخ قرارداد خرید ملک بدون پارکینگ وجود دارد؟

  آیا امکان فسخ قرارداد خرید ملک بدون پارکینگ وجود دارد؟   یک وکیل پایه‎یک دادگستری گفت: زمانی که ملکی با قید داشتن پارکینگ پیش‎فروش می‎شود، اما فروشنده به تعهد خود در خصوص این موضوع عمل نمی‌کند، در صورتی که پارکینگ [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*