پیگیری سوءاستفاده از عکس‌های خصوصی در فضای مجازی

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : خیابان زرتشت غربی 13
از جمله جرایمی که در فضای مجازی و در بستر اینترنت رخ می‌دهد کلاهبرداری، سرقت اطلاعات، مزاحمت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های کاذب و … است.
این جرایم در حالی رخ می‌دهد که همزمان با رشد و گسترش فضای مجازی در کشور هر روز شاهد گسترش ارتکاب این دست جرایم در کشور و متعاقبا نقض حریم خصوصی افراد هستیم، عواملی که توالی فاسد زیادی در پی خواهد داشت.
برخی سودجویان با سوءاستفاده از عکس‌های برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، به ساخت صفحات جعلی با عکس این افراد اقدام می‌کنند و از این راه با انتشار مطالب خلاف قانون اقدام به انجام اعمال خلاف خود می‌کنند. اما قربانیان این نوع از جرایم بیشتر خانم‌ها هستند لذا افراد باید از قرار دادن عکس‌های خود بر روی پروفایل شخصی‌شان و نیز قرار دادن آنها در صفحات اجتماعی همچون فیس‌بوک و اینستاگرام خودداری کنند. 
چنانچه قربانی این نوع از جرایم و سوءاستفاده‌ها شدید، توصیه به چند نکته قابل توجه است:
اول، اقدام به جمع‌آوری دلیل کنید. به عبارت دیگر، اعمال خلافی که به نام یا با عکس شما صورت می‌گیرد را از طریق مقتضی مانند گرفتن اسکرین‌شات جمع‌آوری کنید.
دوم، عکس‌های شخصی را به سرعت از صفحات اجتماعی بردارید.
سوم، به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه کنید و با ثبت شکایت خود برخورد با متجاوزان به حریم خصوصی را خواستار شوید.
چهارم، پیشگیری از وقوع اتفاق همواره باید مورد توجه افراد باشد چرا که بسیاری از مسایل و مشکلات حقوقی در اثر عدم رعایت احتیاطات قانونی و لازم رخ می دهد. 
حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان زرتشت غربی میباشد جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
  • دعاوی طاری چیست و انواع آن چگونه است

    دعاوی طاری چیست: در قانون آیین دادرسی مدنی با وجود شرایطی اجازه داده شده که در جریان دعوای اصلی، خوانده علیه خواهان اقامه دعوا نماید یا خواهان، دعوا یا دعاوی دیگری علیه خوانده اقامه کند، شخص ثالثی به دادرسی وارد [ادامه مطلب]

  • قرار وثیقه چگونه صادر میشود؟

    این قرار نیز مشتمل بر صدور دو قرار جداگانه است که عبارتند از: ۱) قرار اخذ وثیقه: با صدور قرار نخست، بازپرس از متهم می خواهد که برای تضمین حضورش نزد مرجع قضایی وثیقه ای با مبلغی معین بسپارد. در [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.