پیگیری سوءاستفاده از عکس‌های خصوصی در فضای مجازی

 • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
 • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
از جمله جرایمی که در فضای مجازی و در بستر اینترنت رخ می‌دهد کلاهبرداری، سرقت اطلاعات، مزاحمت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های کاذب و … است.
این جرایم در حالی رخ می‌دهد که همزمان با رشد و گسترش فضای مجازی در کشور هر روز شاهد گسترش ارتکاب این دست جرایم در کشور و متعاقبا نقض حریم خصوصی افراد هستیم، عواملی که توالی فاسد زیادی در پی خواهد داشت.
برخی سودجویان با سوءاستفاده از عکس‌های برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، به ساخت صفحات جعلی با عکس این افراد اقدام می‌کنند و از این راه با انتشار مطالب خلاف قانون اقدام به انجام اعمال خلاف خود می‌کنند. اما قربانیان این نوع از جرایم بیشتر خانم‌ها هستند لذا افراد باید از قرار دادن عکس‌های خود بر روی پروفایل شخصی‌شان و نیز قرار دادن آنها در صفحات اجتماعی همچون فیس‌بوک و اینستاگرام خودداری کنند. 
چنانچه قربانی این نوع از جرایم و سوءاستفاده‌ها شدید، توصیه به چند نکته قابل توجه است:
اول، اقدام به جمع‌آوری دلیل کنید. به عبارت دیگر، اعمال خلافی که به نام یا با عکس شما صورت می‌گیرد را از طریق مقتضی مانند گرفتن اسکرین‌شات جمع‌آوری کنید.
دوم، عکس‌های شخصی را به سرعت از صفحات اجتماعی بردارید.
سوم، به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه کنید و با ثبت شکایت خود برخورد با متجاوزان به حریم خصوصی را خواستار شوید.
چهارم، پیشگیری از وقوع اتفاق همواره باید مورد توجه افراد باشد چرا که بسیاری از مسایل و مشکلات حقوقی در اثر عدم رعایت احتیاطات قانونی و لازم رخ می دهد. 
حمایت
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید
 • رفع مسدودی حساب بانکی چگونه است؟

  طبق قانون، افراد و مراجعی که اختیار مسدود کردن یا کسب اطلاع از حساب جاری اشخاص را دارند عبارتند از: ۱) دستور مراجع قضایی: از جمله اقدامات تامینی که برای حفظ حقوق خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از [ادامه مطلب]

 • دادگاه بدوی چیست

  دادگاه بدوی چیست؟ کلمه بدوی در لغت به معنای ابتدایی، شروع و آغاز می‌باشد. دادگاه بدوی درواقع اولین دادگاه رسیدگی‌کننده به دعاوی کیفری و حقوقی است. بدین ترتیب که هر دعوا و شکایتی ابتدا در این دادگاه رسیدگی شده و [ادامه مطلب]

 • حق ارتفاق چیست

  حق ارتفاق چیست؟ حقوق ارتفاقی به آن دسته از اختیارات قانونی گفته می شود که برای شخصی در ملک شخص دیگری در نظر گرفته شده است که معمولا به همان حق عبور و مرور محدود می شود. بنابراین به عبارت [ادامه مطلب]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.