۱۷ خصلت طلایی مردمان بی نظیر

  • جهت هرگونه سوال و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
  • آدرس : محدوده خیابان قطریه – خیابان اندرزگو
ماهنامه انرژی مثبت: اگر در جست و جوی تحقق رویاهایتان هستید باید بدانید که فرار از مشکلات و بیکاربودن و دست روی دست گذاشتن باعث نمی شود که به آرزوهای خود برسید. بد نیست بدانید معمولی بودن و حتی «به اندازه کافی خوب بودن» هم دستیابی شما به آرزوهایتان را تضمین نمی کند. بگذارید خیال تان را راحت کنیم! حتی «خیلی خوب بودن» باعث نمی شود که حتما به آرزوهایتان و آنچه حق شماست برسید. برای رسیدن به خواسته های درونی و آرمان های خود چاره ای جز بی نظیربودن ندارید، اما نکته اینجاست که بی نظیربودن به راحتی امکان پذیر نیست!
در حقیقت خیلی ها بر این باور غلط اند که رسیدن به این موفقیت بزرگ (یعنی بی نظیر بودن) غیرممکن است، اما نکته اینجاست که این اتفاق یعنی تبدیل آدم های معمولی به آدم ها بی نظیر هر روز در این دنیا رخ می دهد و هیچ توقفی هم ندارد! در سراسر جهان هرجا که بتوانید تصور کنید، آدم هایی هستند که برای رسیدن به سطحی عالی از رشد و پیشرفت به طور شبانه روزی در تلاشی وقفه ناپذیرند. اگر مسابقه نی نظیر بودن اینقدر طرفدار دارد، به راستی چگونه می توان بی نظیر بود!؟ برای یافتن پاسخ این سوال بیایید هفده خصلت طلایی افراد بی نظیر را با هم مرور کنیم:
• انسان های بی نظیر کارهای سخت و به ظاهر غیرممکنی را انجام می دهند که بقیه از انجام آنها شانه خالی می کنند و خود را به در و دیوار می زنند تا بهانه ای برای انجام ندادن آن پیدا کنند!• این اشخاص مسئولیت شخصی خود را در هر مرحله از زندگی خود قبول می کنند و از زیر بار تعهد و مسئولیت در نمی روند. حتی اگر این مسئولیت ها خارج از عهده آنها باشد، باز هم آنچه را مربوط به آنهاست متعهدانه می پذیرند.
• بی نظیرها همیشه به موانع بزرگی به دید یک فرصت برای رسیدن به موفقیت و سطحی بالاتر از موفقیت می نگرند. آنها موانع را نامردی یا ضربه از سوی زندگی نمی دانند. از دید آنها هرچه اتفاق می افتد خیر و نیکو و به صلاح آنهاست. آنها زندگی را دوست خود می دانند نه دشمن خود!
• اشخاص بی نظیر و موفق هیچ گاه تفاوت بین مدارج و رتبه ها و گواهی ها را فراموش نمی کنند. تفاوتی را که بعد از یادگیری در افراد ایجاد می شود قبول دارند. برای آنها یادگیری هیچ پایانی ندارد. چنان به نظر می رسند که انگار وسواس یادگیری دارند.• این اشخاص همیشه دنبال مرشد و راهنما هستند. حاضرند برای شاگردی یک استاد یا مربی و مشاور نخبه، هرچقدر لازم است خرج کنند تا آنها را برای گذر از دریای مشکلات یاری کند. مشکلاتی که از دید آنها یک بازی است و هدف بازی هم چیزی نیست جز رسیدن به مرحله بعدی، البته به کمک استاد و راهنما و صرف حداقل هزینه و تلفات!
• بی نظیرها با گفتن جملاتی مانند: «من استاد انجام هم زمان چند کار هستم» خود را گول نمی زنند. آنها تمرکز خود را روی انجام مسائل باورنکردنی و بسیار دشوار می گذارند و برای این کار در هر زمان فقط یک هدف را پیش روی خود قرار می دهند. چندکارگی کار آنها نیست.

• این اشخاص هرچه بیشتر کار می کنند نظم و انضباط بیشتری پیدا می کنند. آنها بیشترین نظم را معطوف مسائلی می کنند که واقعا مسئله اند! اصلا به حاشیه نمی پردازند.
• این اشخاص در پذیرش انتقاد از دیگران با روی باز برخورد می کنند. نقص های شخصیتی خود را با ذهنی باز و بدون مقاومت می پذیرند و در مقابل انتقادها گارد دفاعی به خود نمی گیرند. اجازه نمی دهند عیوب شخصیتی آنها از حد متعارف بگذرد و زبانزد خاص و عام شود.
• بی نظیرها بیشتر از آن که به فکر سود بردن از این دنیا باشند به فکر خدمت رسانی و سودرسانی به دیگران اند. آنها به جای اینکه خودخواهانه فقط به موفقیت خود فکر کنند در حین تلاش برای موفقیت، دست دیگران را هم برای موفق شدن می گیرند و سعی می کنند به بقیه کسانی که در مسیر موفقیت تلاش می کنند هم، راه و روش موفق شدن را نشان دهند.

• بی نظیرها به انرژی های منفی و اتفاقات ناخوشایند و سوگیری های نامطلوب جهان پیرامون خود اجازه نمی دهند که شور و اشتیاق آنها را برای رسیدن به اهداف و به انجام رساندن ماموریت شان تحت تاثیر خود قرار دهند.
• بی نظیرها روی برطرف کردن هیجانات منفی و احساسات افراطی و به ظاهر غیرقابل کنترلی که باعث بروز مشکل در تعامل و برخورد با دیگران می شود، از جمله ترس ها و تردیدهای خود، به طور مستمر کار می کنند تا آنها را جبران و برطرف سازند.
• مردمان بی نظیر از درگیری بی فایده با موانع تغییرناپذیر خودداری می کنند و اگر لازم است یک گام به عقب بر می دارند و مسیر جدیدی را برای تلاش انتخاب می کنند. آنها این عقب نشینی های تاکتیکی را بخشی عادی از زندگی می دانند و از انجام آنها هنگام ضرورت ابایی ندارند.

• بی نظیرها با اطرافیان خود مهربانند، حتی با کسانی که مخالف آنها هستند.
• انسان های بی نظیر دائم روی تقویت و حفظ اراده درونی خود کار می کنند. آنها خوب می دانند که این اراده قوی و مقاوم است که در زندگی آنها را به قله بی نظیری می رساند.
• بی نظیرها روی اصلاح امور جزیی و به ظاهر بی اهمیت بسیار حساس اند. به خصوص آن اموری که باعث زاویه گرفتن تدریجی آنها از اهدافشان می شود.
• بی نظیرها عالی بودن در تمام جنبه های زندگی را حق خود می دانند. آنها همیشه از نظر جسمی روی فرم هستند و از نظر مالی و ذهنی نیز خود را در بهینه ترین وضعیت ممکن نگه می دارند. بی نظیربودن کار ساده ای نیست و نیاز به تلاش مستمر و خستگی ناپذیر دارد. بی نظیرها هرگز به کمتر از عالی بودن راضی نمی شوند.

• آنها در توانای های خود برای رسیدن به چیزهایی بیشتر از آنچه اکنون انجام می دهند تردید ندارند. آنها باور دارند که تواناتر از اکنون خود هستند، و به همین دلیل برای دستیابی به چیزی بیشتر از آنچه هر لحظه دارند با اعتماد به نفس قوی تلاش می کنند. شبیه کوهنوردی هستند که دائم به سمت قله های بالاتر صعود می کنند. بی نظیربودن قله نیست. صعود مستمر به سمت بالاست.
اکنون با این مشخصات از خود بپرسید که میزان بی نظیری شما چقدر است و آیا سطح فوق العادگی و عالی بودن تان، شما را راضی می کند؟ اگر بی نظیر نیستید از خود بپرسید برای دست روی دست گذاشتن و عالی نبودن و بی نظیر نبودن هر روز چه عذر و بهانه هایی می تراشید؟
فراموش نکنید که فوق العاده و بی نظیربودن کار ساده ای نیست، اما در عین حال ارزشمندترین چیز دنیاست. هر روز مردمان معمولی و عادی زیادی با سختکوشی های مستمر و تلاش و کوشش مداوم کارهایی انجام می دهند که موجب فوق العاده بودن و بی نظیر شدن آنها می شود. از خود بپرسید چرا من جزو این مردمان نباشم؟ کسی چه می داند؟! شاید این مقاله تلنگری است فقط برای شما تا از همین الان بی نظیر بودن خود را استارت بزنید و صعود خود را شروع کنید؟ معطل چه هستید؟!

به نقل از سایت برترینها
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

آدرس موسسه حقوقی و داوری هانیه اخوان کاظمی

موسسه حقوقی اخوان در محدوده خیابان قطریه - خیابان اندرزگو میباشد . جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.